آغاز پرداخت تسهیلات کمک هزینه زیارت اربعین به دانشجویان
دوشنبه 6 شهریور 1402 بازدید: 30

روابط عمومی صندوق قرض الحسنه دانشجویان ایران از امکان دریافت تسهیلات کمک هزینه زیارت اربعین ویژه دانشجویان علاقمند به شرکت در گردهمایی بزرگ اربعین سخن گفت.

 

به گزارش روابط عمومی ایسفا؛ پیاده‌روی اربعین گردهمایی مذهبی است که توسط مسلمانان شیعه و به‌صورت پیاده‌روی و در مسیر کربلا انجام می‌شود. این مراسم از بزرگ‌ترین اجتماعات مسالمت‌آمیز جهان خوانده شده و از سال ۲۰۱۴ به بزرگ‌ترین گردهمایی عمومی سالانه در جهان تبدیل شده‌است. گفته شده که پیاده‌روی اربعین به یکی از قدرتمندترین نمادهای همبستگی میان شیعیان تبدیل شده‌است و غیر از مسلمان شیعه، مسلمانان سنی، مسیحی، ایزدی و پیروان دیگر آیین‌ها نیز حضور دارند. برهمین اساس  هماهنگی های با معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی صورت گرفته تا، دانشجویان علاقه مند به حضور در مراسم پیاده روی اربعین حسینی و زیارت حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام بتوانند تسهیلات کمک هزینه سفر زیارتی اربعین تومانی دریافت کنند.

روابط عمومی ایسفا افزود: با توجه به مسافت طولانی مسیر تعیین شده و شرایط متفاوتی که زائران دارند، طبق توافقی که با معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی انجام شد برای علاقه مندان به شرکت در این پیمایش بزرگ جهانی، تسهیلاتی تحت عنوان تسهیلات کمک هزینه اربعین 1402 را تعیین شده و خواستار اعطای این تسهیلات به واجدین شرایط شده است. دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه‌های تهران و دانشگاه هایی که دفتر معتمدین صندوق در آن مستقر است  می توانند با مراجعه به دفاتر معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی و تکمیل مدارک، هر نفر ۳۰ میلیون ریال دریافت نمایند.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام تسهیلات اربعین  شامل ارایه کارت دانشجویی و گواهی ثبت نام در سامانه سماح و شرایط عمومی دریافت تسهیلات از صندوق است. که باز پرداخت تسهیلات در 10 قسط متوالی پس از دریافت آن می باشد.

لازم به ذکر است این تسهیلات بعنوان کمکی برای مخارج افرادی می باشد که توان مالی چندان خوبی نداشته، اما علاقه مند به شرکت در این مراسم بزرگ به صورت زمینی می باشند. بنابراین از افرادی که توان پرداخت مخارج سفر را دارند، خواستاریم تا از دریافت این وام خودداری نمایند.

در پایان روابط عمومی گفت: دانشگاه ها تا 8 شهریور فرصت دارند لیست گروهی به همراه مدارک مورد نیاز دانشجویان متقاضی پیاده روی اربعین را جهت دریافت تسهیلات به ستاد مرکزی صندوق ارائه کنند و حداکثر ظرف 3 روز کاری  مذکور به حساب دانشجویان واریز خواهد ش