پنجمین جلسه ماهیانه صندوق قرض الحسنه دانشجویان
دوشنبه 6 شهریور 1402 بازدید: 171

در ابتدای جلسه سرپرست صندوق، ضمن تسلیت ایام اربعین حسینی از پیگیری های صادقانه همکاران طی ماه گذشته که منجر به کاهش مبلغ معوقات شده  قدردانی و بیان کرد: اکثر معوقات که مختص به تسهیلات اشتغالزایی می باشد، به لطف پیگیری مستمر همکاران به پایین ترین حد خود در یکسال اخیر رسیده است.

خانم بیات با بیان ضرورت بسط و گسترش فرهنگ قرض الحسنه در میان دانشجویان گفت: هدف اصلی ما در سال جاری جذب دانشجویان جدیدالورود و افزایش مخاطبین صندوق می باشد ، که با توکل به خدا و همکاری دفاتر معتمدین در 6 ماه دوم سال کمک به دانشجویان و فراگیری فرهنگ قرض الحسنه در دانشگاه اولویت دانشگاهیان باشد.

در ادامه همکاران دفاتر معتمدین، ضمن بیان مشکلاتی که ماه گذشته با آن روبه رو بودند پیشنهادات خود را مطرح کردند و از تجربیات یکدیگر بهره مند شدند.

آقای دکتر لطفی  مدیر دفتر معتمدین صندوق در دانشگاه علامه ،پیشنهاد ایجاد تقویم مناسبتها در صندوق را مطرح نموده و این کار را زمینه ای در جهت ترویج فرهنگ  قرض الحسنه دانست.

در ادامه صحبتها خانم رسول زاده از دفتر معتمدین صندوق در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید گفت: می توان نشست های صمیمانه با شورای صنفی دانشگاه ها را قبل از شروع سال تحصیلی برگزار نمود زیرا این کار زمینه ساز آشنایی دانشجویان با فعالیتهای صندوق و سبب افزایش مخاطب در دانشگاه ها است.

در این جلسه مدیر مالی صندوق پایین بودن معوقات در یک ماه اخیر را برگزاری جلسات ماهیانه دانست و ادامه این روند را در کاهش بیشتر معوقات و ارائه تسهیلات بیشتر  موثر دانست.

مدیر اعتبارات  نیز با تاکید بر پیگیری معوقات کمترین امار را برای واحد علوم پزشکی شهید بهشتی دانست .طبق گزارش ایشان از اسفند ماه تا کنون با کمترین مبلغ معوقه جزء بهترین دفاتر صندوق می باشد در ادامه ایشان از پیگیری های مجدانه خانم مبشر (واحد خوزستان ) نیز تشکر و خاطر نشان کرد در یک ماه اخیر بیش از 70 درصد معوقات این دفتر وصول شده است وی با اشاره به کاهش مبالغ معوقات دفتر البرز گفت آقای قاسمی معاون فرهنگی جهاددانشگاهی واحد البرز با تلاش بسیار توانسته روند بازگشت معوقات را در این واحد بهبود ببخشد که امیدواریم ماه آینده این دفتر نیز به جمع دفاتر فعال صندوق بپیوندد. در پایان خانم مجیدیان ضمن تشکر از همکاری تمامی دفاتر بابت ارائه تسهیلات ، پیگیری مستمر بازپرداخت اقساط را خواستار شد.

در همین خصوص به پیشنهاد معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی، جوایزی برای شعب برتر در زمینه پیگیری اقساط معوق و تعداد افتتاح حساب در نظر گرفته شده که به دفتر معتمدین دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تعلق گرفت.

گفتنی است 10 نفر از مسئولین دفاتر معتمدین به صورت حضوری و مجازی در جلسه حضور داشته ودر پایان نیز مقرر شد بر اساس شاخص هایی چون ترویج سنت قرض‌الحسنه در جامعه دانشگاهی،کمک به تأمین نیازهای مالی ،معیشتی و بهبود زندگی دانشجویان ، دانشگاهیان ، استفاده بهینه از منابع اعتباری و هدایای سازمان‌ها ،دانشگاه‌ها برای اعطای تسهیلات  قرض‌الحسنه در آخر هرفصل جهت انتخاب شعبه برتر لحاظ گردد .پیشنهاداتی نیز جهت جذب منابع،کمک‌های خیرین جهت گسترش فعالیت‌های علمی و پژوهشی دانشجویان، دانشگاهیان ارائه گردد.