تقدیر معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران از خدمات صندوق قرض‌الحسنه دانشجویان ایران
شنبه 1 شهریور 1399 بازدید: 429

 

تقدیر معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران از خدمات صندوق قرض‌الحسنه دانشجویان ایران

 

روز سه ­شنبه 28 مردادماه در جلسه هم‌اندیشی خیرین معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران، از صندوق به عنوان یکی از حامیان دانشجویان تقدیر شده است.

به گزارش روابط عمومی ایسفا، جلسه نشست خیرین در ساعت 14 در سالن کتابخانه پسران کوی دانشگاه با حضور خیّرین حامی معاونت دانشجویی دانشگاه برگزار شد.در ابتدای جلسه، آقای دکتر بهادری از اساتید پیشکسوت دانشگاه به ایراد سخنرانی پرداختند و از خیّرین خواستندهمانگونه که تا کنون با کمک‌های مادی از دانشجویان حمایت نموده‌اند، از سرمایه اجتماعی خود نیز برای حمایت از دانشجو استفاده نمایند.

در ادامه آقای دکتر پورغریب معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران سخنرانی خود را با آیه‌ای از قرآن کریم آغاز کرد و گفت: برای کسانی که کار نیک انجام دادند، پاداش نیک و زیاده بر آن می‌باشد. بر چهره آن‌ها غبار اندوه و خواری ننشیند، آنان اهل بهشت‌اند و جاودانه در آن خواهند ماند.

ایشان با بیان این موضوع که فعالیت‌های خیریه خود را از زمان دانشجویی آغاز نموده است گفت: دانشجویان امروز ما، مدیران فردا هستند‌؛ همانگونه که اکنون شاهد آن هستیم که تمام مدیران فعلی دانشگاه از دانشجویان همین دانشگاه بودند. وی با اشاره به این موضوع که از مفاهیم ارزشمندی که در آموزه‌های دینی به خصوص قرآن کریم مورد توجه قرار گرفته و به آن سفارش شده، احسان و نیکوکاری است گفت: دانشجویان از جمله افرادی هستند که در آینده مملکت نقش چشمگیری دارند و دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان دانشگاه مادر علوم پزشکی، هر ساله پذیرای دانشجویان مستعد از تمامی نقاط کشور است.

معاون دانشجویی دانشگاه در ادامه سخنان خود، تأمین نیازهای این دانشجویان را اولویت وظایف دانشگاه و معاونت دانشجوییرا به عنوان نهاد ارتباط بی‌واسطه با دانشجویان دانست و گفت: در صورت تأمین نیازهای زندگی دانشجویی، فرصت برای تحصیل کارآمد آن‌ها فراهم می‌شود و نتیجه این امر، رشد و بالندگی کشور خواهد بود.

وی در پایان از تمام خیرین حامی دانشجویان تقدیر و تشکر کرد.

در انتهای جلسه، خانم بیات به عنوان نماینده هیئت مدیره صندوق ضمن تشکر از حمایت­های معاونت فرهنگی دانشگاه گفت: صندوق از سال 77 با سرمایه اولیه 100 هزار تومان توسط چهار تن از دانشجویان پزشکی دانشگاه از جمله آقای دکتر حبیبی رئیس فعلی جهاددانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران تشکیل شده است.

ایشان با اشاره به مشکلاتی که در صندوق وجود دارد گفت: با کمک مسئولین جهاددانشگاهی و دانشگاه اکنون ما بیش از 23 هزار عضو در صندوق داریم.

عضو هیئت مدیره صندوق، با اشاره به سرمایه 40 میلیارد ریالی صندوق، خاطر نشان کرد که سرمایه مذکور همه از حساب‌های پس­ انداز اساتید می‌باشد و تا کنون صندوق از هیچ ارگان دولتی کمکی دریافت نکرده است و در تمامی این سال‌ها، اساتید دانشگاه با اهدای بخشی از حقوقشان به دانشجویان، همواره به تأمین نیازهای مادی کوچک و بزرگ دانشجویان پرداخته‌اند.

در پایان آقای دکتر پورغریب لوح سپاس و  هدیه‌ای به عنوان یادبود از خیرین دانشگاه به خانم بیات نماینده صندوق قرض‌الحسنه دانشجویان ایران که در این جلسه حضور داشت، اهدا کرد که متن آن به شرح ذیل است:

 

برای کسانی که کار نیک انجام دادند، پاداش نیک و زیاده بر آن می‌باشد. بر چهره آنان غبار اندوه و خواری ننشیند، آنان اهل بهشت‌اند و جاودانه در آن خواهند ماند. (سوره یونس، آیه 26)

خیّر گرامی صندوق قرض‌الحسنه دانشجویان ایران

درودی خالصانه و ارادتی خاضعانه محضر شما که مظهر مهر هستید و از تبار باران، فروغ مهرتان روشنی بخش حریم مهرورزی و ریزش ابر کرامتتان رویش زندگی است. شما یار دیار امروزید و یادگار ماندگار فردا.

از اینکه با بهره‌گیری از فیض بی‌پایان الهی با همت بلند در یاری رساندن به دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران، سخاوتمندانه اهتمام ورزیده‌اید، سپاسگزاری نموده و به رسم احترام این لوح تقدیر، تقدیم حضور شایسته شما می‌گردد. توفیق قرین اعمال خداپسندانه‌ی شما باشد.

 

دکتر محمدحسین پورغریب

معاون دانشجویی فرهنگی

گالری تصاویر
1
2
3
4
5
6
7