مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه دانشجویان ایران:
دوشنبه 12 خرداد 1399 بازدید: 1295

 

به نام خدا

 

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه دانشجویان ایران:

رشد پنجاه درصدی تسهیلات در سال 98، افتخار صندوق قرض‌الحسنه دانشجویان ایران است.

 

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه دانشجویان ایران به روند رو به رشد و متمایز اعطای تسهیلات آسان به دانشجویان سراسر کشور اشاره کرد.

دکتر محمود علیگو در گفتگوی اختصاصی با روابط عمومی ایسفا افزود، رسالت صندوق از ابتدا بر اعطای تسهیلات آسان و بدون‌بهره به دانشجویانبوده است. آن دسته از دانشجویانی که حتی مبالغ اندک نیز می‌تواند گره‌گشای مشکلات آنان باشد. این هدف و مسیر تا آخر ادامه خواهد داشت.

وی خاطر نشان کرد که اگر شخصی نیاز به حتی 1 میلیون تومان تسهیلات داشته باشد، روند اداری، ضمانت‌ها، طول زمان اعطای تسهیلات و ... آنچنان مشکلات را افزون می‌کند که شاید فرد از دریافت آن منصرف شود. اما در صندوق، احترام به عزت نفس دانشجو و آینده آن، از اصول اولیه است. در این مجموعه، کارت دانشجویی اعتبار و ضمانت دانشجو است و هر دانشجو در هر مرکز دانشگاهی می‌تواند تنها با ارائه کارت دانشجویی و ضمانت‌های ساده و مرسوم موسسه و همراهی یک دانشجوی دیگر، از تسهیلات صندوق استفاده نماید.

دکتر علیگو اضافه کرد، صندوق به هیچ عنوان به دنبال کسب درآمد و افزایش دارایی‌های خود نبوده و نخواهد بود. تسهیلات در این صندوق بدون بهره بوده و پشتوانه مالی آن، اساتید و خیرین دانشگاهی هستند که در بیش از 15 دانشگاه در سراسر کشور، صندوق را حمایت کرده و حامی دانش کشور هستند.

وی در ادامه به بررسی و تحلیل عملکرد صندوق پرداخت و گفت: در سال 98 با تفاهم‌نامه‌هایی که با دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه علم و فرهنگ و دانشگاه شهید بهشتی منعقد شد، رشد بسیار مناسبی در تعداد و مبلغ تسهیلات اعطایی ایجاد شده است که این رشد پنجاه درصدی، افتخار صندوق قرض‌الحسنه دانشجویان ایران است. این رشد به وضوح قابل درک است. تعداد تسهیلات اعطایی در سال 1397 حدود 1200 فقره بوده و این تعداد در سال 1398 به 1700 فقره رسید. درصورتی که مبلغ تسهیلات در دو سال پیاپی 97 و 98 به ترتیب مبالغی حدود  25000 و 35500 میلیون ریال می‌باشد که نشان‌دهنده اعتبار صندوق و اطمینان خیرین به مجموعه است.

دکتر علیگو و در ادامه بررسی عملکرد صندوق در سال 1398 به تعداد حساب‌های افتتاح شده نیز اشاره کرد. وی افزود، تنها در سال 98، بالغ بر 2000 حساب جدید در صندوق قرض‌الحسنه دانشجویان ایران افتتاح گردیده که نشان‌گر عملکرد مثبت صندوق در بین دانشجویان، اعتبار صندوق در بین خیرین و همچنین وفای به عهد صندوق در آرمان‌ها و اهداف خود است.

وی در پایان با توجه به شرایط حال حاضر و همچنین نامشخص بودن این روند تا زمان مشخص، خواستار حمایت جامعه دانشگاهی از طرح‌های جدیدی شد که بر پایه فضای مجازی و بر بستر وب طراحی شده‌اند، تا رسالت صندوق در این شرایط نیز انجام پذیرد.