خود را بدهکار مردم می‌دانم
چهار شنبه 25 بهمن 1396 بازدید: 769

خود را بدهکار مردم می‌دانم

دکتر محمدتقی خرسندی به عنوان آخرین سخنران در جایگاه حضور یافت و با تشکر و قدردانی از همه کسانی که در این برنامه شرکت کردند، برگزاری چنین برنامه‌ای را افزایش بدهکاری خود به مردم دانست و گفت: با برگزاری چنین برنامه ای من امروز به مردم بدهکارتر شدم و قطعا با تلاش بیشتری در مسیر خدمات‌رسانی به مردم تلاش خواهم کرد.

وی ادامه داد: آن چیزی که به من مدد رساند تا امروز در این جایگاه قرار گیرم، عشق و احساس بدهکاری بود. با این کاری که انجام شد من بدهکارتر هستم. از خدا می خواهم توان بیشتری بدهد تا از نظر فیزیکی نسبت به سنم، تلاشی بیشتر از گذشته انجام دهم. خوشحالم اگر حدود ۳سال در جنگ حضور داشتم و هرجایی که می رفتم اعلام می کردم که خداوند تنها به من یک استعداد داده است و آن تریاژ بیماران است. من بیماران را نسبت به درجه مجروحیت طبقه بندی می کردم و بسته به طبقه ای که بودند برای اتاق عمل آماده می‌شدند. من را سر چهارراه قرار دهید؛ زیرا در هدایت بیماران پلیس خوبی هستم.

دکتر خرسندی اضافه کرد: انتخاب بیماران استعداد من بود، من حدس می زدم که چقدر این بیمار فرصت دارد تا عمل بشود؛ برای همین همیشه کنار بیماران در اورژانس بودم. درس خواندم و یک درصد از امکانات جبهه استفاده نکردم. همه دوران را مانند افراد جبهه نرفته انجام دادم، یک سند در پرونده من درباره جبهه پیدا نخواهید کرد. فرزندان من هردو به خدمت سربازی رفتند در حالی که می توانستند معاف شوند. همه این‌ها به خاطر احساس بدهکاری است، من هم مانند همه پزشکان در خط مقدم حضور داشتم، اساتید ما به ما یاد دادند که همیشه باید برای مردم تلاش کنیم و خود را بدهکار مردم بدانیم.

وی در ادامه تاکید کرد: دکتر فاضل، دکتر صحت،‌ دکتر دوایی این‌ها کسانی بودند که برای ما شاخص و معیار بودند. هر زمان که این‌ها حرکت می‌کردند ما درمی‌یافتیم که عملیاتی شده است. جوان‌تر بودیم و زمانی که می دیدیم این اساتید این‌گونه تلاش می کنند دو برابر از حد معمول تلاش می کردیم. در حلبچه همه این عزیزان در خط مقدم حضور داشتند. در خط مقدم اگر رزمنده ای مجروح می‌شد ۲۰ دقیقه بعد روی تخت جراحی بود، این یک رکورد است و کمتر جایی می توان چنین رخدادی را مشاهده کرد. بسیار قدرت می‌خواهد در خط مقدم تنها ۲۰ دقیقه فاصله زمانی باشد

دکتر خرسندی با نقل چند خاطره از جبهه‌های جنگ، ایثار و از خود گذشتگی رزمندگان را شرط پیروزی بر ارتش عراق دانست و در این‌باره گفت: دشمنی که تا چند دقیقه قبل روی ما آتش می‌گشود، بعد از جراحت و اسارت، توسط پزشکان درمان می شد و از این نوع صحنه‌ها در جبهه به وفور مشاهده می شد. گنجی که از جنگ و ماندن در ایران برای من حاصل شد هیچ‌گاه در آمریکا به دست نمی‌آمد. من می‌خواستم به آمریکا بروم تا متخصص شوم و برگردم اما امروز خوشحالم که در ایران ماندم، در دفاع مقدس حاضر شدم و امروز برای کشور سربازی خادم و انسانی خدمتگزار هستم

در پایان این مراسم نیز، از کتاب «پزشک پرواز» رونمایی و هدایی هم به فاطمه دهقان نیری و دکتر محمدتقی خرسندی از طرف جامعه پزشکی کشور اهدا شد.

گالری تصاویر
1
2
3
4
5
6