:: موسسه مهر میهن در آستانه کسب عنوان اولین موسسه قرض الحسنه الکترونیکی کشور

تاریخ انتشار: نهم اسفند 1389

تعداد بازدید: 34426

  • Share/Save/Bookmark

مدیرعامل مؤسسه قرض الحسنه مهرمیهن گفت: این مؤسسه به عنوان اولین موسسه دارای مجوز از بانک مرکزی در آستانه کسب عنوان اولین موسسه قرض الحسنه الکترونیکی کشور قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری پانا، سعید دوست محمدی اظهار داشت: مؤسسه قرض الحسنه مهر میهن در سال 1387 و در جهت خدمت رسانی به آحاد مردم شریف ایران اسلامی و کمک به توسعه اقتصادی کشور از طریق احیا و اشاعه سنت الهی قرض الحسنه تأسیس شد.

وی افزود: با توجه به تأکید خداوند متعال در قرآن کریم به سنت الهی قرض الحسنه، احیا و اشاعه این سنت پسندیده از والاترین اهداف مؤسسه قرض الحسنه مهر میهن می باشد، سنتی که از یک سو بیانگر اقتصاد ارزشی و عدالت محور اسلامی و از سوی دیگر گره گشای افراد جامعه و به ویژه اقشار آسیب پذیر آن از پسندیده ترین راه ممکن است.

دوست محمدی یکی از عوامل موفقیت های موسسه مهر میهن را عزم راسخ دانست و عنوان کرد: بستر سازی و هدایت دولت و اصرار آن بر سامان دهی امور مالی و بانکی کشور، تعهد و انضباط کارکنان مؤسسه، پایبندی آن ها به اخلاق حرفه ای، رعایت قوانین و از همه مهمتر انتظارات بجا و بحق مردم در برخورداری از خدمات مطمئن و موثق و استقبال از این خدمات همگی از جمله عوامل دستیابی مؤسسه مهر میهن به اولین مجوز رسمی فعالیت از بانک مرکزی در کشور در تیرماه 89 نزدیک به 2سال پس از آغاز فعالیت خود است.

وی با بیان اینکه این مجوز نشانگرفعالیت مؤسسه در چهارچوب نظام پولی و بانکی کشور می باشد، تصریح کرد: به سخن دیگر این مجوز به معنی قانونمندی و پرهیز از نابسامانی در کلیه امور مؤسسه و اطمینان از سلامت کلیه فعالیتهای آن است.

مدیرعامل موسسه قرض الحسنه مهر میهن در ادامه خاطرنشان کرد: ایمان به سنت الهی قرض الحسنه و وعده تخلف ناپذیر الهی در احیا و اشاعه این فرهنگ قرآنی آن چنان که در آیه 11 سوره حدید آمده است، مهمترین راه تحقق اهداف و آرمان های مؤسسه می باشد.

دوست محمدی اضافه کرد: خوشبختانه رشد و توسعه مؤسسه در طول دو سال گذشته بسیار فراتر از انتظارات بوده و این خود نمودی دیگر از تحقق همان وعده های الهی است که با باور به سنت الهی قرض الحسنه و اجرای تام و تمام آن قابل دستیابی است.

وی با اشاره به حوزه فعالیت مؤسسه در سطح کشور اذعان کرد: مؤسسه مهر میهن هم اکنون بنابر آمار بانک مرکزی دارای گسترده ترین شبکه قرض الحسنه در کشور می باشد.

وی ادامه داد: این مؤسسه در 10 استان کشور دارای 25 شعبه است که به لطف الهی در آینده ای نزدیک با گشایش شعب خود در تمامی استان ها خدمات خویش را در سراسر کشور در اختیار مردم عزیز قرار خواهد داد.

دوست محمدی در خصوص تعداد و میزان تسهیلات ارائه شده نیز افزود: موسسه مهر میهن تاکنون بالغ بر120 میلیارد ریال وام قرض الحسنه در اختیار متقاضیان محترم گذاشته است و در حال حاضر تعداد 87 هزار نفر سپرده گذار و عضو موسسه می باشند.

وی یادآور شد: افزون بر این تعداد یک هزار و 500 فقره وام قرض الحسنه خارج از نوبت جمعاً به مبلغ 22 میلیارد ریال به اقشار ضعیف و آسیب پذیر جامعه نیز پرداخت شده که بخش عمده ای از این تسهیلات جهت آزاد سازی زندانیان مالی، افراد تحت پوشش کمیته امداد و موسسات خیریه، بیماران خاص، بازنشستگان لشگری و کشوری، زائران عتبات عالیات و خانواده های محترم شهدا و ایثارگران و جانبازان بوده است.

مدیرعامل موسسه قرض الحسنه مهر میهن عنوان کرد: با توجه به عضویت موسسه مهرمیهن در کمیته تعاون ستاد دهه فجر استان همدان 350 فقره تسهیلات قرض الحسنه نیز در سال همت مضاعف و کار مضاعف به افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) پرداخت نمود.

وی در ادامه افزود: موسسه مهر میهن همواره در راستای گسترش خدمات خویش و برخورداری آحاد افراد جامعه از خدمات آن به ویژه در سال همت مضاعف و کار مضاعف، برنامه های متنوعی در قالب طرح های اعطای تسهیلات به اقشار گوناگون اعم از بازاریان و صاحبان مشاغل آزاد، کارمندان، بانوان و ... به فرا خور نیاز و استطاعت و امکانات آن ها داشته است که این روند در آینده نیز ادامه خواهد یافت.

دوست محمدی در خصوص مهمترین برنامه موسسه نیز تصریح کرد: دستیابی به فن آوری های نوین به منظور ایجاد سرعت، دقت و امنیت هر چه بیشتر در ارائه خدمات و گسترش خدمات موسسه به سراسر نقاط کشور از جمله مهم ترین برنامه های ماست.

وی یادآور شد: به اطلاع مردم شریف استان می رسانم که موسسه تا چندی دیگر کلیه خدمات خود را به صورت الکترونیکی و یکپارچه (core Banking) در سراسر نقاط ایران ارائه خواهد داد.

دوست محمدی اظهار داشت: موسسه مهر میهن با بهره گیری از به روزترین سیستم نرم افزاری کر بنکینگ core Banking که از بالاترین سطح امنیتی برخوردار بوده و بر اساس کلیه پروتوکل ها و آیین نامه های امنیتی بانک مرکزی عمل می نماید و کاملاً با بستر ارتباطی و مخابراتی کشور سازگار است، زمینه لازم جهت بهره مندی هموطنان عزیز را از خدمات الکترونیک خود فراهم خواهد ساخت.

مدیرعامل موسسه قرض الحسنه مهر میهن در پایان خاطرنشان کرد: انجام دقیق، سریع و ایمن کلیه امور مالی و بانکی از طریق هر یک از شعب موسسه در هر نقطه از کشور و نیز بهره گیری از سامانه ها و خدمات الکترونیکی نظیر اینترنت بانک، اس ام اس بانک، تلفن بانک و برخورداری از کارت های الکترونیکی و خودپردازهای متصل به "شتاب" تنها بخشی از خدمات و مزایایی است که موسسه مهر میهن از این پس در اختیار مشتریان و مراجعین محترم خود قرار می دهد.

قائم مقام موسسه مهرمیهن و مدیر اعتبارات آن نیز در این نشست یادآور شد: موسسه مهر میهن یک موسسه عام المنفعه، مفتخر به دریافت اولین مجوز رسمی از سوی بانگ مرکزی گردیده است.

فضل ا... وثاقتی در ادامه تصریح کرد: خوشنود هستیم از اینکه این موسسه به مرکزیت همدان آغاز به کار نموده است و به زودی در سایر استان ها شعبات خود را افتتاح می کند.

وی اظهار کرد: همچنان که پیامبر گرامی اسلام در روایتی از سوی خداوند بر قرض الحسنه نسبت به

 صدقه تاکید می کنند، در وام منتی بر فرد نیست که موسسه نیز به عنوان یک موسسه صرفاً قرض الحسنه و با رعایت صددرصدی قوانین بانکی فعالیت می کند.

وثاقتی اضافه کرد: موسسه دارای وام های با کارمزد 4 درصد طبق مقررات بانک مرکزی است که طی آن حتی قادر به اعطای وام کارمندی با کارمزد 5/2 درصد، بانوان با 3 درصد و ... شده است.

وی با اشاره به اینکه مجوز اعطای وام تا سقف 10 میلیون ریال را دریافت نمودیم، افزود: برای کشاورزان نیز با اندک سپرده وام پرداخت می کنیم که مضاربه نبوده و مسدود شدن حساب شخص را نیز موسسه انجام نمی دهد.

قائم مقام موسسه مهرمیهن و مدیر اعتبارات آن در پایان تاکید کرد: از مشکلات امروز جامعه ما عدم استقبال افراد خیر از چنین مجموعه هایی است که با جذب این افراد بسیاری از مشکلات نیز برطرف خواهد شد.

 
مرجع: خبرگزاری پانا
  • Share/Save/Bookmark


:: حاميان ويژه
behdasht.jpg
zanan.jpg
olum.jpg
mosalla.jpg
behdasht_p.jpg
tablighat11.jpg
varzesh.jpg
novinkish0.jpg
salamat.jpg